Previous
Next

ניהול תקציב משפחתי

ניהול תקציב משפחתי

השאלה הראשונה שעולה אצל חלק מלקוחתיי לשאול על ייעוץ וליווי כלכלת המשפחה היא: “אני, לא יודע לנהל את הכסף שלי? הרי זה הכסף שלי, מי יכול להסביר לי יותר טוב מעצמי איך להשתמש בכסף”? זה נכון! גם אני כשאני מלווה משפחות אני לא אומר להם בדיוק מה לעשות עם הכסף כי הם עובדים קשה כדי להרוויח אותו, אז מי אני שיגיד להם על מה להוציא את הכסף? אבל אני כן מדריך ונותן כיוון. חשוב שננהל את ניהול תקציב משפחתי ושהוא לא ינהל אותנו. מה הכוונה? אתם מכירים את זה שאנחנו מחליטים שיש תקציב למשהו כמו הוצאות על ילדים ואז פתאום הילד מתלונן שיש לחברים שלו משהו כמו אופניים, אז למה לי אין? ואתם מרגישים רע עם זה… הרי מה, אנחנו לא עניים והדבר האחרון שאנחנו רוצים זה שהבן שלנו ירגיש שהוא לא מקבל את מה שהוא רוצה/צריך. ופתאום אנחנו מוצאים את עצמנו מוציאים עוד כסף בגלל לחץ. זה נקרא שניהול תקציב משפחתי מנהל אותנו ולא אנחנו אותו!

ניהול תקציב משפחתי זה אחד הנושאים הרגישים לכל בן אדם, למה? כי אנחנו נכנסים לעומק של ההוצאות וההכנסות וזה אחד הדברים שאנשים לא אוהבים לדבר עליהם. עם שינויים קטנים אפשר לראות שינויים מאוד גדולים בניהול תקציב משפחתי.

ניהול תקציב משפחה

ניהול תקציב משפחתי

ראשית צריך להגיע להחלטה שאתם רוצים לנהל את התקציב שלכם ולא לזרום איתו. לאחר מכן צריך           להתחיל להבין איפה אנחנו עומדים מבחינה כלכלית שזה אומר בגדול:

הכנסות- צריך להבין כמה אנחנו מכניסים בחודש! זה הבסיס להכל. עכשיו לכאורה אתם אומרים שזה הכי פשוט, לאחר הרבה ליווים שעשיתי למשפחות זה לא סעיף פשוט, אנחנו צריכים לקחת את ההכנסות ממשכורת(נטו) של שני בני הזוג(לעצמאים זה יותר מורכב).הכנסות מקצבת ילדים, השכרת נכס, עזרה מההורים, מענקים וכו.

הוצאות- לקחת את ההוצאות שלנו ולראות כמה הוצאנו בכל סעיף. זה הסעיף הכי קשה- צריך לעבור על כל דפי העו”ש וגם האשראי. ולעשות טבלת הוצאות.

הלוואות- להסתכל בכרטיסי אשראי, בנקים, חברות ביטוח או חברות שמלוות כספים, גם חברים ומשפחה ולראות את הסכומים שלקחנו, הסכומים שאנחנו צריכים להחזיר, מה ההחזר החודשי ולעשות טבלה מסודרת.

נכסים- לראות איזה נכסים יש בידנו(בתים, פקדונות, קרן השתלמות נזילה)

לאחר שיש לנו את כל זה אנחנו יכולים להתחיל להבין איפה הבעיה ואיך נפתור אותה.

בעת ניהול כלכלת המשפחה יש כמה טיפים שאני יכול לתת:

 

 

שיתוף הילדים בתהליך- ניהול כלכלת המשפחה כשמו הוא כן… משפחתי ולכן צריך לחבר את כולם, כשכולם מחוברים למטרה ולפרוייקט הרבה יותר קל לנו, אנחנו גם מפחדים ליפול כשלקחנו על עצמנו משהו ועוד אנשים יודעים.

קביעת מטרות קטנות וגדולות-כדי להצליח צריך להיות לנו מטרה אחרת תמיד נשאל למה לעשות את זה? אז כדאי שיהיה מטרה גדולה למשפחה ועוד מטרות קטנות לכל אחד מבני הזוג.

בונוסים להשקעה- במשך השנה אנחנו מקבלים בונוסים כמו הבראה, משכורת 13 , מענק מילואים, סכום כסף מאיזה ביטוח או ירושה. ויש עוד המון. כל הכסף הזה אנחנו לא אמורים להוציא אותו על הדברים השוטפים. תגלו שאחרי כמה שנים הסכומים יכולים להצטבר לסכום מאוד מכובד כדי לקנות עוד דירה או לפחות לסגור כמה אירועים במשפחה.

כמה מילים על הנושא… אני יודע שזה נושא רגיש, קודם כל כל הכבוד על האומץ ללמוד על הנושא ולחפש מידע, אתם מבין ה5% שמבינים שיש בעיה ורוצים לפתור אותה.

תרצו להתייעץ אתם מוזמנים. משפחה שמקבלת ייעוץ מקבלת את הכלים לכל החיים!

השירותים של דבש

כתבות באתר ...

תכנון פיננסי משפחתי | דבש | כלכלת המשפחה

איך לצאת מהמינוס?

איך לצאת מהמינוס? מאת איתן ברודר מינוס זה נשמע דבר שלילי. ברשותכם אני רוצה להתחיל עם כמה שאלות…מה זה מינוס? איפה יש מינוס? איך נכנסים

Read More »
תכנון פיננסי משפחתי | דבש | כלכלת המשפחה

תכנון פיננסי משפחתי

תכנון פיננסי משפחתי מאת איתן ברודר כמה פעמים הסתכלתם על משפחה בעלת חופש כלכלי אשר יכולה לאפשר לעצמה להגשים את החלומות וההישגים שלה ביחד כמשפחה?

Read More »
ניהול תקציב המשפחה

טבלת הוצאות והכנסות

טבלת הוצאות והכנסות מאת איתן ברודר בבואנו להסתכל על המצב הכלכלי שלנו אנחנו חייבים לעשות טבלת הוצאות והכנסות. אני תמיד מדמה את זה לאפליקציית WAZE

Read More »
בניית תכנית פיננסי

בניית תכנית פיננסית

בניית תוכנית פיננסית מאת איתן ברודר שאלתם את עצמכם פעם מה המפתח להצלחה של אנשים בתחום הפיננסי? איך הם מצליחים להשיג את כל היעדים שלהם,

Read More »
ניהול חסכונות

ניהול חסכונות

טבלת הוצאות והכנסות מאת איתן ברודר אתם בטח רוצים להתחיל לחסוך בדיוק כמו שאני רוצה להתחיל ללמד אתכם מהי הדרך הטובה ביותר לעשות את זה.

Read More »
איתור חובות

איתור חובות

איתור חובות מאת איתן ברודר נתחיל באיחוד הלוואות אנשים רבים רואים בנושא איחוד ההלוואות עניין שעדיף שלא להתעסק אתו, כאשר למעשה מדובר בדרך פרקטית ומשתלמת

Read More »

ממליצים עלינו

צרו איתנו קשר עוד היום וביחד נבנה לכם תכנית כלכלית ליציאה מהחובות