לייעוץ חינם התקשרו: 0542119401

תכנון פיננסי משפחתי 

כלכלת המשפחה - איתן ברודר

מאת איתן ברודר

כמה פעמים הסתכלתם על משפחה בעלת חופש כלכלי אשר יכולה לאפשר לעצמה להגשים את החלומות וההישגים שלה ביחד כמשפחה?  שאלתם את עצמכם איך אפילו עם משכורת לא גבוהה במיוחד משפחה יכולה להנות ממותרות כמו חופשות ותכנון אירועים בעלויות גבוהות מבלי להיכנס  למינוס?

התשובה לשאלה הזו היא – תכנון פיננסי משפחתי.

תכנון פיננסי משפחתי | דבש | כלכלת המשפחה

מהו תכנון פיננסי משפחתי?

כשמו כן הוא, הכל מתחיל בתכנון. בתכנון פיננסי, יש לתכנן צעד צעד ושלב שלב את כל הפרטים והגורמים שלב אחרי שלב, כדי להיות מודעים למה שקיים, להוצאות שעומדות לבוא, ליעדים שאתם רוצים להשיג בתחום הפיננסי שלכם כמשפחה וכך תוכלו להיות בבקרה מתמדת על המצב הפיננסי שלכם.

גם בבניית עסקים, מהעסק הכי קטן, הכל מתחיל בתכנון נכון וקפדני. על מנת שתוכלו להגיע למצב בו אתם שולטים על כל מה שקורה לכם בתחום הפיננסי ותצליחו להגיע לחיים מאושרים בתחום. תכנון הוא הצעד הראשון.

איך מתחילים תכנון פיננסי?

תכנון מתחיל בהגדרת היעדים שלכם.

קודם כל , רשמו באופן מסודר את היעדים אליהם אתם רוצים להגיע כמשפחה.

חשוב מאוד, להגדיר יעדים ראליים אך כן בעלי מעוף, שיאפשרו לכם להתאמץ בשביל השגתם וכן לא יראו לכם יותר מדי בלתי אפשריים. עם התקדמות בתכנון הפיננסי ובהמשך, תוכלו להוסיף יעדים גדולים וגדולים יותר. לאחר שכתבתם את היעדים שלכם, כתבו ליד כל יעד מה הסכום אותו אתם אמורים להוציא עליו. בכל זאת, מדובר בתכנון פיננסי.

השלב השני לאחר הגדרת היעדים שלכם הוא התבוננות באופן אמיתי על המצב שלכם היום.

היו כנים עם עצמכם, אל תעגלו פינות ורשמו באופן מסודר את סך הון העצמי שלכם וכן את יחס ההוצאות מול ההכנסות שלכם. תצוגה שכזו, תעזור לכם לראות בבירור היכן אתם נמצאים היום.

השלב השליש הוא לחשוב מחוץ לקופסא ולנבא דברים שעתידים לקרות שישפיעו על המצב הפיננסי שלכם לטובה או לרעה.

גירושין, ירושה, פיטורין או העלאה בדרגה וכדומה. כל אירוע שישפיע על המצב הפיננסי שלכם, יש לקחת אותו בחשבון ולכתוב בכמה בערך הוא ישפיע.

השלב הרביעי הוא לקחת בחשבון חסכונות והשקעה. כמובן, שיש לבחון כל חיסכון וכל השקעה בשבע עיניים. לא תמיד מה שמוגדר בשוק כחיסכון או השקעה באמת כך הם ויש לבחון זאת בעזרת גורם מקצועי המבין בעניין.

קחו בחשבון בתכנון הפיננסי, את התשואה שאמורה להתקבל, את הסיכון שאתם לוקחים ועלויות נוספות או הטבות נוספות.

לאחר שאתם כבר יודעים מה היעדים שלכם, באיזה מצב אתם היום וכן מה יכול להשפיע בעתיד או בהווה על המצב הפיננסי שלכם, אתם יכולים לעבור לטכניקה שתעזור לכם להשיג את היעדים שכתבתם.

כדי להשיג את היעדים שלכם יש לממן אותם. מימון היעדים יתחלק לפי מימון יעדים בטווח הקצר , מימון יעדים בטווח הבינוני מימון יעדים בטווח הארוך.

בדקו אם ההון העצמי שלכם הכולל את הנכסים שלכם יכול לממן לכם את היעדים או שמא תצטרכו להוציא מההכנסה הפנויה שלכם- מה שנשאר לכם לאחר כל המיסים.  בחנו כל יעד בנפרד והגיעו למסקנות.

במידה ולא הצלחתם להתאים לכל יעד מימון, חישבו מחדש על היעדים שלכם, נסו להתאים אותם למצב הקיים ואולי לדחות חלק מהיעדים למצב בו התחום הפיננסי שלכם ישתפר.

רוצים לקבל ייעוץ מקצועי בנושא ולהגיע לתכנון פיננסי ברמה הגבוהה ביותר?

 התקשרו עכשיו לשוחח איתנו וקבלו את כל הפרטים אודות תכנון פיננסי משפחתי מקצועי, יעיל ואפקטיבי במיוחד. התחילו להשיג את היעדים שלכם עוד היום עם דבש – כלכלת המשפחה בשיטה מתקדמת וייחודית.

Open chat